Vadeli İşlem Ve Opsiyon PiyasasıEğitimi

Bu eğitim VİOP (Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası) öğrenmek, mevcut bilgilerini geliştirmek ve pekiştirmek isteyen herkese hitap eder

Vadeli İşlem Ve Opsiyon Piyasası Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Vadeli İşlem Ve Opsiyon Piyasası eğitiminde aşağıdaki soruların tümüne yanıt bulacak, kendinizi bu konularda geliştireceksiniz.

Vadeli işlem nedir, sözleşmelerinin kullanım amaçları

Viop’ta işlem pazarları ve işlem gören sözleşmeler, özellikleri ve kaldıraç kavramı

Viop'ta bedelli bedelsiz sermaye artırımı uyarlamalarına, vadeler arası fark sözleşmeleri

Teminat tamamlama çağrısı (margin call), açık pozisyon sayıları

Viop’un pozitif ve negatif yönleri

Viop işlem örnekleri

Şartlı Emir ile Stop Loss ve yeni pozisyon açmak

Para/teminat ve Psikoloji/algı Yönetimi

İşlem tarzları (Scalping Nedir, Day Trade Nedir, Swing Trade Nedir)

Viop’ta işlem yapmalı mıyım?

Strateji kavramı, strateji oluşturma ve uygulama

Teknik analiz ile doğru giriş çıkış noktaları belirleme

Vadeli Spot Makası, tahta okuma ve algı yönetimi

İşlem yaparken sık yaptığımız hatalar ve alınması gereken önlemler

Açıklama

Vadeli İşlem Ve Opsiyon Piyasası Eğitimi ile VİOP öğrenmek, mevcut bilgilerini geliştirmek ve pekiştirmek isteyen herkese hitap eder.

Eğitim 3 bölümden oluşmaktadır.

1. Bölüm - VİOP Genel Tanım ve Temel Kavramlar

Bu bölümde VİOP ile ilgili temel bilgiler ve A’dan Z’ye bir çok konu yer alacak.

Vadeli işlem sözleşmelerinin kullanım amaçları, VİOP’ta işlem pazarları ve işlem gören sözleşmeler, kod’ların anlamlarından, VİOP'ta bedelli bedelsiz sermaye artırımı uyarlamalarına, VİOP'ta vadeler arası fark sözleşmelerine, VİOP’un pozitif ve negatif yönlerine, diğer piyasalardan farklarına kadar bir çok başlıkla karşılaşacaksınız.

2. Bölüm - VİOP İşlem Örnekleri

Bu bölümde ise basit işlem örnekleri ile kar/zarar hesaplamalarını, Pair Trade işlemlerinin nasıl yapıldığını, ithalat ve ihracat Hedge örneklerini ve şartlı emir ile yeni pozisyon açma, Stop/Loss yapmayı göreceğiz.

3. Bölüm - Yatırımcı Psikolojisi – İşlem Stratejileri ve Uygulama

Para yönetimi, psikoloji yönetimi, işlem tarzları (Scalping nedir, Day Trade nedir, Swing Trade nedir), strateji belirleme ve yönetme, strateji ikilemi/kararsızlık, senaryo oluşturma ve uygulama, teknik analiz ile doğru giriş çıkış noktaları belirleme, vadeli spot makası ve bu makası kullanarak piyasa yapıcıların pozisyonları nasıl yönettiği, tahta üzerindeki kontrat dizilimlerinin ne anlama geldiğini anlatacağız.

İşlem yaparken sık yaptığımız hatalar ve alınması gereken önlemler ve bu konuları seans içinde çektiğimiz canlı işlem örnekleri ile destekleyeceğiz.

Eğitimle Birlikte;

VİOP'ta karışınıza çıkabilecek her konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Ayrıca hem VİOP hem de borsada psikoloji ve algı yönetimi konusunda deneyim sahibi olacaksınız.

Eğitim Süresi

Vadeli İşlem Ve Opsiyon Piyasası eğitiminin toplam süresi 5 saat 26 dakikadır.

Eğitmen

2001 yılında Gazi Üniversitesi Ekonometri bölümünü kazandım, üniversitenin ilk yıllarından itibaren Sermaye Piyasalarına ilgi duyarken, üniversitede ilgili birkaç arkadaşımla birlikte, Akademi Borsa Merkezini kurup yönettik ve Sermaye Piyasalarına ilgi duyan arkadaşlara destek olduk. Bu süre zarfında çeşitli portföy yönetim yarışmalarında dereceler elde ettim. 2005 yılında Ekonometri bölümünden onur derecesiyle mezun oldum ve aynı yıl Gedik Yatırım'da Portföy Yöneticisi olarak göreve başladım. 2007-2019 yılları arasında Ziraat Bankası'nın çeşitli kademlerinde görev alırken, 24. dönemde TBMM’de Danışmanlık görevinde bulundum. 2001-2019 yılları arasında farklı alanlarda çalışmış olsam da Sermaye Piyasalarından hiç kopmadım. Aktif olarak sektörde çalışmadığım dönemde bile, çeşitli site ve sosyal medya platformlarında yatırımcılara destek olmak amacıyla eğitici/öğretici yazılar yazıp, analizler paylaştım. 2019 yılının ortalarında ise sevdiğim ve hiç kopamadığım Sermaye Piyasalarına, İnfo Yatırım'da Direktör olarak göreve başlayarak geri dönmüş oldum. 2013 yılından beri Twitter hesabından ve Borsa Strateji Youtube kanalından, yatırımcıları bilgilendirmeye ve analizler paylaşmaya devam ediyorum.

Ali Acer
Ali Acer

Fiyatlandırma

Vadeli İşlem Ve Opsiyon Piyasası Eğitimi ile Doğru Yatırım Kararları Alın

650
  • Yeni üyelere 1 Ay Fintables Pro hediye

  • Eğitim Sertifikası

  • Eğitime Süresiz Erişim

Sık Sorulan Sorular

Eğitimi indirebilir miyim ve paylaşabilir miyim?
Eğitimler indirilemez, kayıt altına alınamaz ve paylaşılamaz. Fintables Bilişim Teknolojileri A.Ş. hizmetinde sağlanan tüm içerikler dahil olmak üzere tüm Fintables hizmetleri, telif hakkı, ticari marka veya diğer fikri mülkiyet yasaları ve anlaşmaları ile korunmaktadır.
Eğitime nasıl erişebilirim?
Satın aldığınız eğitimlere Fintables.com üzerinden üye girişi yaparak erişebilirsiniz.
Eğitime erişim süresi ne kadar?
Eğitimlere süresiz erişebilirsiniz.
Eğitim sertifikasını nasıl alabilirim?
Eğitimi tamamladıktan sonra Fintables üyesi olduğunuz mail adresinize eğitim sertifikanız gönderilecektir. (SPL eğitimlerinde sertifika verilmemektedir.)
Ödeme yapma seçeneklerim nelerdir?
Kredi ve banka kartlarınızı ödeme için kullanabilirsiniz. Alternatif olarak eğitimi havale ile satın almak isterseniz buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Eğitimi iade edebilir miyim?
Sadece eksik veya hatalı alımlar için 24 saatlik süre zarfı içerisinde iade imkanı sağlanmaktadır. Tamamlanan eğitimler için iade sağlanamamaktadır.
Yenilikçi temel analiz platformuFintables'ı ücretsiz deneyin