Fintables Akademi

Finansal okuryazarlığınızı
geliştirmenin en etkili yolu

Eğitimler

Fintables Eğitim Paketleri
Temel Analiz Eğitimi, Değer Yatırımı Eğitimi, Vadeli Opsiyon Piyasası Eğitimi ve SPL Düzey 1 ile Düzey 3 Eğitimleri için indirimli paketleri bulabilirsiniz.
Finansal Tablolar
Bilanço analizi, gelir tablosu ve nakit akım tablosu gibi alt başlıklar ile temel analizin en önemli bileşenlerinden biri olan Finansal Tabloları tüm detaylarıyla bu eğitimde öğrenebilirsiniz.
Yunus Şahin
Rasyo Analizi
Likidite oranları, kaldıraç oranları, karlılık oranları ve piyasa çarpanları gibi Rasyo Analizinin en önemli alt başlıklarını bu eğitimde bulabilirsiniz.
Yunus Şahin
Finansal Tablo Analizi
Finansal tablolar, finansal analiz, finansal oranlar alt başlıkları ile Finansal Tablo Analizinin tüm detaylarını bu eğitimde öğrenebilirsiniz.
Serkan Ünal
Değerleme Yöntemleri
Değerleme yöntemleri, şirket analiz süreci, içeriden öğrenen işlemleri ve halka açıklık oranı gibi konular ile Değerleme Yöntemlerinin tüm detaylarını bu eğitimde öğrenebilirsiniz.
Serkan Ünal
Portföy Yönetimi
Yatırım alternatifleri, çeşitlendirme, hisse senetlerinin sınıflandırılması, nakit ayarlaması, hisse alım stratejileri alt başlıkları ile Portföy Yönetimi konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.
Serkan Ünal
Hisselerin Stratejik Analizi
Rekabet avantajının önemi, şirketlerin stratejik analizi, şirketlerin rekabet avantajları ve örnek sektör analizi gibi alt başlıklar ile Hisselerin Stratejik Analizi konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.
Serkan Ünal
SPL - Dar Kapsamlı Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Meslek Kuralları
Sermaye piyasasının amacı, sermaye piyasanın kapsamı, sermaye piyasanın fonksiyonları ve unsurları konuları ile ilgili temel bilgileri öğrenebilirsiniz.
Sadi Aslangiray
SPL - Takas Saklama ve Operasyon İşlemleri
Borsa İstanbul Pazarlarında gerçekleşen işlemlerin takas hizmetleri ve bu hizmetleri gerçekleştiren Merkezi Takas Kuruluşu, Merkezi Katıt Kuruluşu ve bunların faaliyet esasları, kapsamı ve unsurları konuları ile ilgili temel bilgileri öğrenebilirsiniz.
Sadi Aslangiray
SPL - Sermaye Piyasası Araçları 1
Sermaye Piyasalarında Yatırım yapmak amacıyla kullanılan tüm Yatırım Araçları ve bunların türleri, özellikleri, konu edilmektedir.
Sadi Aslangiray
SPL - Ticaret Hukuku
Türk Ticaret Kanununun Ticaret Şirketlerine İlişkin Genel Hükümleri Türk Ticaret Kanununun Anonim Şirketlere İlişkin Hükümleri
Sadi Aslangiray
SPL - Yatırım Kuruluşları
Sermaye piyasasında Yatırım Hizmet ve Faaliyetleri Sunan Kurumlar, Yatırım Hizmet ve Faaliyetlerinin kapsamı ve unsurları konuları ile ilgili temel bilgileri öğrenebilirsiniz.
Sadi Aslangiray
SPL - Kurumlarda ve Sermaye Piyasasında Vergilendirme
Vergi kanunu ile ilgili temel kavramları, Kurumlarda ve Sermaye Piyasasında elde edilen kazançların vergilendirilme esaslarını öğrenebilirsiniz .
Sadi Aslangiray
SPL - Geniş Kapsamlı Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Meslek Kuralları
Sermaye piyasasının amacı, sermaye piyasanın kapsamı, sermaye piyasanın fonksiyonları ve unsurları konularını öğrenebilirsiniz.
Sadi Aslangiray
SPL - Sermaye Piyasası Araçları 2
Bu derste sermaye piyasasında yatırıma konu olan, Sermaye Piyasası Araçları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğitimin içeriğinde daha sofistike Sermaye Piyasası Araçları konu edilmektedir.
Erol Önder
SPL - Finansal Piyasalar
Finansal Piyasalar Eğitiminde, Sermaye Piyasasında işlem gören varlıkların el değişiminin gerçekleştiği pazar yerleri, Pazar yerlerinde işlem gerçekleştirmenin usul ve esasları, işlem kuralları, İşlem zamanları anlatılmaktadır.
Erol Önder
SPL - Finansal Yönetim ve Mali Analiz
Bu eğitimde finansal yönetimin genel esaslarını, finansal planlama, işletme sermayesi yönetimi, finansal analiz ve temel finansal yönetim konularını öğrenebilirsiniz.
Erol Önder
SPL - Temel Finans Matematiği ve Değerleme Yöntemleri
Bu eğitimde, finansal matematiğin kullanıldığı bir çok hesaplama yöntemlerini, temel analiz ve teknik analiz ile ilgili temel konuları, değerleme ve performans ölçüm tekniklerini bulabilirsiniz.
Erol Önder
SPL - Muhasebe ve Finansal Raporlama
Bu derste muhasebe ile ilgili temel bilgilere ve kavramlara hakim olabilir, ayrıca Finansal raporlama konularını öğrenebilirsiniz. TMS/TFRS (Türkiye Muhasebe/Finansal Raporlama Standartları) ile ilgili temel bilgilere sahip olabilirsiniz.
Erol Önder
SPL - Genel Ekonomi
Piyasalardaki gelişmelere genel makro ekonomik pencereden bakabilmek için bilmemiz gereken, genel kavramlar ve bunların toplamda ekonomik aktivitelere yansımalarını bu eğitimden öğrenebilirsiniz.
Doç. Dr. Ufuk Alkan
Vadeli İşlem Ve Opsiyon Piyasası
Vadeli işlem ve opsiyon piyasası, VİOP işlem örnekleri, yatırımcı psikolojisi, işlem stratejileri ve uygulama konularının tüm detaylarını bu eğitimde öğrenebilirsiniz.
Ali Acer
Yenilikçi temel analiz platformuFintables'ı ücretsiz deneyin