Hisselerin Stratejik AnaliziEğitimi

Bireysel yatırımlarınızı daha verimli yönetmek ve hisselerin stratejik analizi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu eğitim tam size göre!

Hisselerin Stratejik Analizi Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Hisselerin Stratejik Analizi eğitiminde aşağıdaki soruların tümüne yanıt bulacak, kendinizi bu konularda geliştireceksiniz.

Stratejik yönetimin önemi

Rekabetin doğası ve rekabet avantajı elde etme

Endüstri yaşam döngüsü

Örgütsel Analiz

Pazar Analizi

Rakiplerin Analizi

Dağıtım Kanalları Analizi

Tedarikçilerin Analizi

Borsa İstanbul’da Şirketlerin Rekabet Avantajları

Enerji ve Market Zincirleri üzerinde uygulamalı sektör analizleri

Açıklama

Genelde borsa yatırımcılığı hem akademik hem de pratik alanda finansal bir çerçevede yorumlanmaktadır. Oysa finansal değerler ve oranlar dışında yönetim ve pazarlama açılarından yapılacak değerlendirmeler diğer yatırımcılara kıyasla önemli bir rekabet üstünlüğünü beraberinde getirecektir. Çünkü benzer finansal oranlara ve değerlemeye sahip iki şirketten daha iyi yönetileni tespit edebilmek ya da rekabet avantajlarının farkında olmak çok daha etkin seçim yapmayı mümkün kılacaktır.

Bu eğitimde, yatırım yaparken şirketin bulunduğu sektörün sunduğu imkânların, şirketin nasıl yönetildiğinin, şirketin içinde bulunduğu rekabet şartlarının nasıl tespit edileceği; kısaca bir şirketin ne kadar ideal bir yatırım alternatifi olduğunun tespit edilmesi anlatılmaktadır. Ayrıca Borsa İstanbul’a özel olarak rekabet avantajı yaratan önemli özellikler ve bu özellikleri hangi şirketlerin sağladığı da eğitimin içeriğinde bulunmaktadır. Eğitimde adım adım yatırıma uygun bir şirketin tespit edilmesinde incelenecek kriterler anlatılmakta son olarak da uygulamalı olarak iki farklı sektör için detay analizler yapılmaktadır.

Fintables Hisselerin Stratejik Analizi Eğitimi ile tüm yatırımcıların rekabetçi piyasada bilgili ve donanımlı olabilmelerini hedeflemekteyiz. Fintables tarafından özenle hazırlanan eğitim ile siz bireysel yatırımcıları karar alırken spekülatif ekosistemden çıkarmayı; sizleri somut ve nesnel düşünceyle yatırım yapabileceğiniz bilgi ekosistemine dahil etmeyi tasarlamaktayız.

Eğitim Süresi

Hisselerin Stratejik Analizi eğitiminin toplam süresi 2 saat 26 dakikadır.

Eğitmen

Serkan Ünal Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2005 yılında mezun olmuştur. TOBB ETÜ’den işletme yüksek lisans derecesini aktivist serbest yatırım fonlarını incelediği teziyle, Ufuk Üniversitesi’nden işletme doktora derecesini ise Borsa İstanbul’daki vekalet maliyetleriyle ilgili olarak yazmış olduğu teziyle almıştır. 2022 yılında Üniversitelerarası Kurul’dan Finans alanında Doçent Doktor unvanını almıştır. Ünal 2018 yılında sonlandırdığı özel sektör kariyeri sürecinde yurt dışında ve Türkiye’de büyük ölçekli yatırım projelerinde görev almış; planlama, bütçeleme, maliyet kontrol ve sözleşme yönetimi konularında çalışmıştır.

Serkan Ünal
Serkan Ünal

Fiyatlandırma

Hisselerin Stratejik Analizi Eğitimi ile Doğru Yatırım Kararları Alın

Hisselerin Stratejik Analizi Eğitimi
400

  • Yeni üyelere 1 Ay Fintables Pro hediye

  • Eğitim Sertifikası

  • Eğitime Süresiz Erişim

Değer Yatırımı Eğitim Paketi
1200 1600

Doç. Dr. Serkan Ünal'ın 4 kurstan oluşan Değer Yatırımı Eğitim Paketi'ne avantajlı fiyatla ulaşabilirsiniz.

  • Yeni üyelere 1 Ay Fintables Pro hediye

  • Hisselerin Stratejik Analizi

  • Portföy Yönetimi

  • Finansal Tablo Analizi

  • Değerleme Yöntemleri

Sık Sorulan Sorular

Eğitimi indirebilir miyim ve paylaşabilir miyim?
Eğitimler indirilemez, kayıt altına alınamaz ve paylaşılamaz. Fintables Bilişim Teknolojileri A.Ş. hizmetinde sağlanan tüm içerikler dahil olmak üzere tüm Fintables hizmetleri, telif hakkı, ticari marka veya diğer fikri mülkiyet yasaları ve anlaşmaları ile korunmaktadır.
Eğitime nasıl erişebilirim?
Satın aldığınız eğitimlere Fintables.com üzerinden üye girişi yaparak erişebilirsiniz.
Eğitime erişim süresi ne kadar?
Eğitimlere süresiz erişebilirsiniz.
Eğitim sertifikasını nasıl alabilirim?
Eğitimi tamamladıktan sonra Fintables üyesi olduğunuz mail adresinize eğitim sertifikanız gönderilecektir. (SPL eğitimlerinde sertifika verilmemektedir.)
Ödeme yapma seçeneklerim nelerdir?
Kredi ve banka kartlarınızı ödeme için kullanabilirsiniz. Alternatif olarak eğitimi havale ile satın almak isterseniz buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Eğitimi iade edebilir miyim?
Sadece eksik veya hatalı alımlar için 24 saatlik süre zarfı içerisinde iade imkanı sağlanmaktadır. Tamamlanan eğitimler için iade sağlanamamaktadır.
Yenilikçi temel analiz platformuFintables'ı ücretsiz deneyin