Değerleme YöntemleriEğitimi

Bireysel yatırımlarınızı daha verimli yönetmek ve Değerleme Yöntemleri nelerdir öğrenmek istiyorsanız bu eğitim tam size göre!

Değerleme Yöntemleri Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Değerleme Yöntemleri eğitiminde aşağıdaki soruların tümüne yanıt bulacak, kendinizi bu konularda geliştireceksiniz.

Farklı değerleme yöntemlerinin öğrenilmesi

Değerleme yöntemlerinin uygulamasının öğrenilmesi

Farklı değerleme yöntemlerinin artı ve eksilerinin öğrenilmesi

Şirket analizinde hangi kaynakların kullanılabileceğinin öğrenilmesi

Şirket analizinde dikkat edilecek noktalar

Açıklama

Belli değerleme yöntemleri piyasada sıklıkla kullanılmaktadır. Eğer bu yöntemler artıları ve eksileriyle detaylı bir şekilde anlaşılmazsa, bu yöntemleri ezberleyerek standart bir prosedürle uygulama genellikle olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bu yüzden değerleme yöntemlerinin nasıl uygulandığını anlamaktan ziyade elde edilen sonuçların ne anlama geldiklerini anlamak çok daha kıymetlidir. Şirket yönetiminin kalitesi ve sürdürülebilir rekabet avantajları gibi birçok karar vermeye yardımcı değerli ayrıntı, klasik değerleme yöntemlerinde kullanılmamaktadır. Başarılı yatırımcılar klasik değerleme yöntemlerini kullanmamakta kendilerine has tarzlar geliştirmektedirler.

Bu eğitimde ilk olarak klasik değerleme yöntemleri olan indirgenmiş nakit akım, çarpan analizi ve net varlık değeri anlatılmıştır. Piyasa çarpanlarının hesaplanması bu eğitimde değil ama Finansal Tablo Analizi eğitiminin içeriğinde bulunmaktadır. Bu eğitimde farklı değerleme yöntemlerinin nerede kullanılabileceğini, birbirlerine kıyasla üstünlüklerini belirtilmiştir. Eğitimde ayrıca klasik değerleme yöntemlerinden bağımsız olarak şirket analizinde izlenebilecek süreç adım adım tarif edilmekte ve bir hisseyi değerlendirirken dikkat edilecek önemli unsurlar oldukça sadeleştirilerek anlatılmaktadır.

Fintables Değerleme Yöntemleri Eğitimi ile tüm yatırımcıların rekabetçi piyasada bilgili ve donanımlı olabilmelerini hedeflemekteyiz. Fintables tarafından özenle hazırlanan eğitim ile siz bireysel yatırımcıları karar alırken spekülatif ekosistemden çıkarmayı; sizleri somut ve nesnel düşünceyle yatırım yapabileceğiniz bilgi ekosistemine dahil etmeyi tasarlamaktayız.

Eğitim Süresi

Değerleme Yöntemleri eğitiminin toplam süresi 1 saat 5 dakikadır.

Eğitmen

Serkan Ünal Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2005 yılında mezun olmuştur. TOBB ETÜ’den işletme yüksek lisans derecesini aktivist serbest yatırım fonlarını incelediği teziyle, Ufuk Üniversitesi’nden işletme doktora derecesini ise Borsa İstanbul’daki vekalet maliyetleriyle ilgili olarak yazmış olduğu teziyle almıştır. 2022 yılında Üniversitelerarası Kurul’dan Finans alanında Doçent Doktor unvanını almıştır. Ünal 2018 yılında sonlandırdığı özel sektör kariyeri sürecinde yurt dışında ve Türkiye’de büyük ölçekli yatırım projelerinde görev almış; planlama, bütçeleme, maliyet kontrol ve sözleşme yönetimi konularında çalışmıştır.

Serkan Ünal
Serkan Ünal

Fiyatlandırma

Değerleme Yöntemleri Eğitimi ile Doğru Yatırım Kararları Alın

Değerleme Yöntemleri Eğitimi
400

  • Yeni üyelere 1 Ay Fintables Pro hediye

  • Eğitim Sertifikası

  • Eğitime Süresiz Erişim

Değer Yatırımı Eğitim Paketi
1200 1600

Doç. Dr. Serkan Ünal'ın 4 kurstan oluşan Değer Yatırımı Eğitim Paketi'ne avantajlı fiyatla ulaşabilirsiniz.

  • Yeni üyelere 1 Ay Fintables Pro hediye

  • Hisselerin Stratejik Analizi

  • Portföy Yönetimi

  • Finansal Tablo Analizi

  • Değerleme Yöntemleri

Sık Sorulan Sorular

Eğitimi indirebilir miyim ve paylaşabilir miyim?
Eğitimler indirilemez, kayıt altına alınamaz ve paylaşılamaz. Fintables Bilişim Teknolojileri A.Ş. hizmetinde sağlanan tüm içerikler dahil olmak üzere tüm Fintables hizmetleri, telif hakkı, ticari marka veya diğer fikri mülkiyet yasaları ve anlaşmaları ile korunmaktadır.
Eğitime nasıl erişebilirim?
Satın aldığınız eğitimlere Fintables.com üzerinden üye girişi yaparak erişebilirsiniz.
Eğitime erişim süresi ne kadar?
Eğitimlere süresiz erişebilirsiniz.
Eğitim sertifikasını nasıl alabilirim?
Eğitimi tamamladıktan sonra Fintables üyesi olduğunuz mail adresinize eğitim sertifikanız gönderilecektir. (SPL eğitimlerinde sertifika verilmemektedir.)
Ödeme yapma seçeneklerim nelerdir?
Kredi ve banka kartlarınızı ödeme için kullanabilirsiniz. Alternatif olarak eğitimi havale ile satın almak isterseniz buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Eğitimi iade edebilir miyim?
Sadece eksik veya hatalı alımlar için 24 saatlik süre zarfı içerisinde iade imkanı sağlanmaktadır. Tamamlanan eğitimler için iade sağlanamamaktadır.
Yenilikçi temel analiz platformuFintables'ı ücretsiz deneyin