Finansal Tablo AnaliziEğitimi

Bireysel yatırımlarınızı daha verimli yönetmek ve finansal tablo analizi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu eğitim tam size göre!

Finansal Tablo Analizi Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Finansal Tablo Analizi eğitiminde aşağıdaki soruların tümüne yanıt bulacak, kendinizi bu konularda geliştireceksiniz.

Finansal tabloların anlaşılması

Finansal tablolarda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar

Pratikte finansal tablo okuma uygulaması yapılması

Finansal analizin amaçlarının öğrenilmesi

Finansal analiz türlerinin anlaşılması

Önemli finansal oranların nasıl hesaplandığının öğrenilmesi

Finansal oranları kullanırken dikkat edilecek noktalar

Açıklama

Borsa yatırımında kullanılan kaynakların belki de başında finansal tablolar gelmektedir. Çeşitli kaynaklarda finansal tablolar ve bu tablolardan faydalanılarak hesaplanan finansal rasyolar pratik değil ama teorik bir çerçevede anlatılmaktadır. Oysa her bir oranın hesabının öğrenilmesinden ziyade ne anlama geldiğinin doğru anlaşılması önem kazanmaktadır. Hangi detayların sorgulanması gerektiğini bilmek ve yanıltıcı olabilecek çıkarımlardan kaçınmak başarılı bir analiz için gereklidir.

Bu eğitim hem finansal tabloları okumayı hem de hisselere ait çeşitli oranların hesaplanması ve yorumlanmasını anlatmaktadır. Eğitimde finansal oranlar yorumlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği yaygın olarak düşülen hataların üzerinde durularak anlatılmaktadır.

Fintables Finansal Tablo Analizi Eğitimi ile tüm yatırımcıların rekabetçi piyasada bilgili ve donanımlı olabilmelerini hedeflemekteyiz. Fintables tarafından özenle hazırlanan eğitim ile siz bireysel yatırımcıları karar alırken spekülatif ekosistemden çıkarmayı; sizleri somut ve nesnel düşünceyle yatırım yapabileceğiniz bilgi ekosistemine dahil etmeyi tasarlamaktayız.

Eğitim Süresi

Finansal Tablo Analizi eğitiminin toplam süresi 2 saat 16 dakikadır.

Eğitmen

Serkan Ünal Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2005 yılında mezun olmuştur. TOBB ETÜ’den işletme yüksek lisans derecesini aktivist serbest yatırım fonlarını incelediği teziyle, Ufuk Üniversitesi’nden işletme doktora derecesini ise Borsa İstanbul’daki vekalet maliyetleriyle ilgili olarak yazmış olduğu teziyle almıştır. 2022 yılında Üniversitelerarası Kurul’dan Finans alanında Doçent Doktor unvanını almıştır. Ünal 2018 yılında sonlandırdığı özel sektör kariyeri sürecinde yurt dışında ve Türkiye’de büyük ölçekli yatırım projelerinde görev almış; planlama, bütçeleme, maliyet kontrol ve sözleşme yönetimi konularında çalışmıştır.

Serkan Ünal
Serkan Ünal

Fiyatlandırma

Finansal Tablo Analizi Eğitimi ile Doğru Yatırım Kararları Alın

Finansal Tablo Analizi Eğitimi
400

  • Yeni üyelere 1 Ay Fintables Pro hediye

  • Eğitim Sertifikası

  • Eğitime Süresiz Erişim

Değer Yatırımı Eğitim Paketi
1200 1600

Doç. Dr. Serkan Ünal'ın 4 kurstan oluşan Değer Yatırımı Eğitim Paketi'ne avantajlı fiyatla ulaşabilirsiniz.

  • Yeni üyelere 1 Ay Fintables Pro hediye

  • Hisselerin Stratejik Analizi

  • Portföy Yönetimi

  • Finansal Tablo Analizi

  • Değerleme Yöntemleri

Sık Sorulan Sorular

Eğitimi indirebilir miyim ve paylaşabilir miyim?
Eğitimler indirilemez, kayıt altına alınamaz ve paylaşılamaz. Fintables Bilişim Teknolojileri A.Ş. hizmetinde sağlanan tüm içerikler dahil olmak üzere tüm Fintables hizmetleri, telif hakkı, ticari marka veya diğer fikri mülkiyet yasaları ve anlaşmaları ile korunmaktadır.
Eğitime nasıl erişebilirim?
Satın aldığınız eğitimlere Fintables.com üzerinden üye girişi yaparak erişebilirsiniz.
Eğitime erişim süresi ne kadar?
Eğitimlere süresiz erişebilirsiniz.
Eğitim sertifikasını nasıl alabilirim?
Eğitimi tamamladıktan sonra Fintables üyesi olduğunuz mail adresinize eğitim sertifikanız gönderilecektir. (SPL eğitimlerinde sertifika verilmemektedir.)
Ödeme yapma seçeneklerim nelerdir?
Kredi ve banka kartlarınızı ödeme için kullanabilirsiniz. Alternatif olarak eğitimi havale ile satın almak isterseniz buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Eğitimi iade edebilir miyim?
Sadece eksik veya hatalı alımlar için 24 saatlik süre zarfı içerisinde iade imkanı sağlanmaktadır. Tamamlanan eğitimler için iade sağlanamamaktadır.
Yenilikçi temel analiz platformuFintables'ı ücretsiz deneyin