Portföy YönetimiEğitimi

Bireysel yatırımlarınızı daha verimli yönetmek ve Portföy Yönetimi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu eğitim tam size göre!

Portföy Yönetimi Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Portföy Yönetimi eğitiminde aşağıdaki soruların tümüne yanıt bulacak, kendinizi bu konularda geliştireceksiniz.

Farklı yatırım enstrümanlarının fiyat oynaklıklarının ve getirileri potansiyellerinin öğrenilmesi

Farklı risk ve getiri potansiyeline göre ideal portföy dağılımının belirlenmesi

Modern portföy teorisinin anlaşılması

Türk borsasında fiyat oynaklığının anlaşılması

Çeşitlendirmenin neden gerektiğinin anlaşılması

Hisse sınıflandırılmasının anlaşılması

Farklı sınıfa giren hisselerin özelliklerinin öğrenilmesi

İdeal portföy yapısının oluşturulması

Borsaya nakit giriş zamanlamasının önemi ve stratejilerinin anlaşılması

Dengeleme stratejisinin öğrenilmesi

Hisse bazlı alım kademelerinin belirlenmesi

Hisse yatırım stratejilerinin anlaşılması

Açıklama

Yatırımcılar genelde getirilerini maksimize etmeyi hedeflerken riski yönetmeyi atlarlar. Oysa riski etkin bir şekilde yönetmek oynaklığı düşürmeye ve uzun vadede getiriyi artırmaya yarayacaktır. Nadiren gerçekleşen ama yaşanması durumunda performansımızı ciddi anlamda olumsuz yönde etkileyecek ayı piyasalarına hazır olmak hatta bu olumsuz piyasaları fırsata dönüştürmek ancak portföyü etkin bir şekilde yönetmekle mümkündür.

Bu eğitim gerek farklı yatırım enstrümanları arasında gerekse hisse senedi portföyü içinde portföy yönetiminin nasıl gerçekleştirilebileceğini anlatmaktadır. Hisselerin getiri ve risk profillerine göre sınıflandırılması; nakit dengesinin ayarlanması ve borsaya giriş stratejileri eğitimin önemli bölümlerini oluşturmaktadır. Her bir hisse türüne yatırım yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerinde durulmaktadır. Eğitim genel olarak, risk ve getiri odaklı olarak ideal portföy yapısını oluşturmakta yatırımcılara yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Fintables Portföy Yönetimi Eğitimi ile tüm yatırımcıların rekabetçi piyasada bilgili ve donanımlı olabilmelerini hedeflemekteyiz. Fintables tarafından özenle hazırlanan eğitim ile siz bireysel yatırımcıları karar alırken spekülatif ekosistemden çıkarmayı; sizleri somut ve nesnel düşünceyle yatırım yapabileceğiniz bilgi ekosistemine dahil etmeyi tasarlamaktayız.

Eğitim Süresi

Portföy Yönetimi eğitiminin toplam süresi 2 saat 39 dakikadır.

Eğitmen

Serkan Ünal Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2005 yılında mezun olmuştur. TOBB ETÜ’den işletme yüksek lisans derecesini aktivist serbest yatırım fonlarını incelediği teziyle, Ufuk Üniversitesi’nden işletme doktora derecesini ise Borsa İstanbul’daki vekalet maliyetleriyle ilgili olarak yazmış olduğu teziyle almıştır. 2022 yılında Üniversitelerarası Kurul’dan Finans alanında Doçent Doktor unvanını almıştır. Ünal 2018 yılında sonlandırdığı özel sektör kariyeri sürecinde yurt dışında ve Türkiye’de büyük ölçekli yatırım projelerinde görev almış; planlama, bütçeleme, maliyet kontrol ve sözleşme yönetimi konularında çalışmıştır.

Serkan Ünal
Serkan Ünal

Fiyatlandırma

Portföy Yönetimi Eğitimi ile Doğru Yatırım Kararları Alın

Portföy Yönetimi Eğitimi
400

  • Yeni üyelere 1 Ay Fintables Pro hediye

  • Eğitim Sertifikası

  • Eğitime Süresiz Erişim

Değer Yatırımı Eğitim Paketi
1200 1600

Doç. Dr. Serkan Ünal'ın 4 kurstan oluşan Değer Yatırımı Eğitim Paketi'ne avantajlı fiyatla ulaşabilirsiniz.

  • Yeni üyelere 1 Ay Fintables Pro hediye

  • Hisselerin Stratejik Analizi

  • Portföy Yönetimi

  • Finansal Tablo Analizi

  • Değerleme Yöntemleri

Sık Sorulan Sorular

Eğitimi indirebilir miyim ve paylaşabilir miyim?
Eğitimler indirilemez, kayıt altına alınamaz ve paylaşılamaz. Fintables Bilişim Teknolojileri A.Ş. hizmetinde sağlanan tüm içerikler dahil olmak üzere tüm Fintables hizmetleri, telif hakkı, ticari marka veya diğer fikri mülkiyet yasaları ve anlaşmaları ile korunmaktadır.
Eğitime nasıl erişebilirim?
Satın aldığınız eğitimlere Fintables.com üzerinden üye girişi yaparak erişebilirsiniz.
Eğitime erişim süresi ne kadar?
Eğitimlere süresiz erişebilirsiniz.
Eğitim sertifikasını nasıl alabilirim?
Eğitimi tamamladıktan sonra Fintables üyesi olduğunuz mail adresinize eğitim sertifikanız gönderilecektir. (SPL eğitimlerinde sertifika verilmemektedir.)
Ödeme yapma seçeneklerim nelerdir?
Kredi ve banka kartlarınızı ödeme için kullanabilirsiniz. Alternatif olarak eğitimi havale ile satın almak isterseniz buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Eğitimi iade edebilir miyim?
Sadece eksik veya hatalı alımlar için 24 saatlik süre zarfı içerisinde iade imkanı sağlanmaktadır. Tamamlanan eğitimler için iade sağlanamamaktadır.
Yenilikçi temel analiz platformuFintables'ı ücretsiz deneyin