Bankacılık Sektörü

Bankalar bireysel ve kurumsalların finansal ihtiyaçlarını karşılamak üzere mevduat toplayan, kredi veren, kambiyo işlemleri yapan ve her türlü yurtiçi ve uluslararası ödemelere aracılık eden kuruluşlardır. Bankacılık sektörü ekonomik yapının en önemli temel parçalarından biridir.

Bankacılık Şirketleri

Şirket KoduPiyasa DeğeriF/KPD/DDFD/FAVÖK
AKBNK40,716,000,0002.240.45
ALBRK3,025,000,0008.340.52
YKBNK35,731,026,9312.190.46
GARAN58,044,000,0003.110.6
HALKB22,857,955,3585.720.36
ICBCT4,162,400,0008.712.08
ISATR0.0000
ISBTR441,101,000,000,00021746.353725.68
ISCTR44,500,000,0002.190.38
ISKUR0.0000
KLNMA23,200,000,00023.774.73
QNBFB116,580,000,00020.674.43
SKBNK1,953,000,0002.450.51
TSKB5,740,000,0003.930.75
VAKBN24,676,433,4833.290.32