Ana Metal Sektörü

Ana metal sektörü demir çelik ile bunun dışında kalan diğer alt sektörlerden oluşmaktadır. Değerli metaller, alüminyum, kurşun, çinko, bakır dışındaki metallerin üretimi bu sektör tarafından yapılır. Sektörün ürünleri inşaat, otomotiv, enerji kimya sektörlerde kullanılmaktadır.

Ana Metal Şirketleri

Şirket KoduPiyasa DeğeriF/KPD/DDFD/FAVÖK
BRSAN5,230,575,00040.350.719.75
BURCE210,936,96031.222.7812.77
BURVA134,168,491846.6820.99110.37
CELHA411,265,00011.665.786.15
CEMAS885,920,0002.60.7411.94
CEMTS2,441,591,9424.042.074.08
CUSAN677,587,5005.572.194.29
DMSAS386,000,0009.431.98.98
DOKTA4,879,440,00017.054.3222.95
YKSLN942,500,0006.412.965.16
ERBOS2,008,000,0007.032.56.96
EREGL93,520,000,0005.051.153.08
ISDMR65,250,000,0008.081.764.06
IZMDC3,240,000,0003.444.33
KRDMA9,701,400,0002.150.890.82
KRDMB9,724,200,0002.150.890.82
KRDMD12,266,400,0002.711.121.28
BMSCH362,293,4008.651.846.71
POLTK2,299,875,000178.0227.56125.23
SARKY5,164,000,0006.332.86.96
SAYAS843,570,00010.326.389.61
TUCLK416,100,0004.891.548.27
ERCB2,474,656,70560.251.6217.69
BMSTL683,382,75022.142.7723.81
KCAER6,187,750,00025.024.918.84