Enerji Üretim ve Dağıtım Sektörü

Enerji üretim sektörü çeşitli doğal ve fosil kaynakları kullanarak bunları elektrik enerjisine çeviren şirketlerden oluşur. Enerji dağıtım sektörü ise doğal gaz ve elektriğin konut ve sanayiye ulaştırılmasından sorumludur.

Enerji Üretim ve Dağıtım Şirketleri

Şirket KoduPiyasa DeğeriF/KPD/DDFD/FAVÖK
AKENR1,071,871,0800.888.54
GWIND4,251,592,08312.314.137.36
AKSEN30,045,286,78211.352.759.98
AKSUE1,009,140,00097.2179.25
ALARK13,702,500,0006.062.94137.56
AYEN3,779,550,00011.381.896.32
SMRTG3,439,440,00034.566.0926.89
KARYE672,650,00012.060.7116.27
ZOREN4,600,000,000215.310.7710.93
YAYLA212,966,25078.722.07
ENJSA15,365,707,2617.911.95.15
AYDEM6,316,800,00038.30.6711.47
CANTE15,142,400,00038.495.2320.37
NATEN2,244,000,0007.040.9810.22
ODAS3,892,000,0006.316.72
PRKME928,931,5963.590.9215.07
NTGAZ898,150,00015.471.486.49
BIOEN3,940,000,000578.547.3428.61
CONSE1,306,845,00040.382.6412.7
MAGEN4,989,700,0009.771.1620.32
ESEN2,069,760,0004.50.659.72
PAMEL4,303,593,810984.7626.89516.11
BASGZ9,471,000,00014.493.735.6
MANAS425,700,000104.853.7122.19
ARASE5,561,000,0006.772.83
HUNER1,560,200,0004.251.1735.26