Gıda ve İçecek Sektörü

Gıda ve içecek sektörü, her türlü sebze, meyve üretimi ve işlenmesi, et ürünlerinin imalatı ve işlenmesi, süt ürünlerinin imalatı ve işlenmesi, alkollü ve alkolsüz içeceklerin imalatı, şişelenmesi ve dağıtımı faaliyetlerini yürütmektedir.

Gıda ve İçecek Şirketleri

Şirket KoduPiyasa DeğeriF/KPD/DDFD/FAVÖK
AEFES16,898,684,20626.360.893.89
AVOD496,800,00015.851.497.52
BANVT10,872,563,037192.788.6619.75
ORCAY340,946,900284.762.9629.61
CCOLA34,212,870,17913.72.47.38
DARDL1,981,015,577107.832.2516.55
ERSU135,360,00098.121.96
FADE502,531,05017.881.9830.43
FRIGO412,319,50022.21.735.96
KENT36,058,000,000204.5135.18210.43
KERVT3,541,700,00010.732.15.08
KNFRT916,080,00011.013.719.2
KRSTL1,382,400,000109.325.54
MERKO235,808,92180.411.4213.76
PENGD869,750,00016.221.387.73
PETUN920,435,4006.950.749.56
PINSU529,723,5382.6525.09
PNSUT1,235,254,8817.460.628.1
SELGD99,660,0009.291.75
TATGD1,957,040,0008.632.1210.17
TBORG7,578,943,9465.772.44.52
TUKAS3,585,347,5008.613.688.29
ULKER4,996,620,0001.934.99
ULUUN4,193,701,200114.148.38
VANGD83,000,0005.451.6
KRVGD2,270,400,00013.21.849.45
SELVA534,300,0002.416.1
KTSKR1,426,000,0007.831.958.82
TETMT252,713,87824.57
ELITE919,620,00017.293.586.27
YYLGD8,114,542,00028.077.5623.39