İlaç ve Sağlık Sektörü

İlaç sektörü, tedavi etme, iyileştirme, aşılama, semptom azaltma ya da takviye sağlama amacıyla hastalara verilen ilaçları geliştiren, üreten ve pazarlayan sektördür. Sağlık sektörü ise hastaneler, poliklinikler, tıp merkezleri, özel klinikler gibi hastalara hizmet sağlayan kurumlardan oluşur.

İlaç ve Sağlık Şirketleri

Şirket KoduPiyasa DeğeriF/KPD/DDFD/FAVÖK
DEVA6,020,580,5394.641.956.97
ECILC7,332,282,0009.110.9747.64
GENIL5,751,000,00014.534.0113.51
TRILC1,399,613,25038.254.2322.91
LKMNH587,160,0006.833.075.55
MPARK6,902,674,36217.489.815.68
RTALB753,000,0006.12.188.56
SELEC9,370,890,0007.891.915.8
SEYKM272,650,0008.563.1612.33
EGEPO1,255,000,00086.084.1132.11
ANGEN2,860,000,0005.433.066.33
MEDTR2,277,660,00010.073.5612.72