Otomotiv Yan Sanayi Sektörü

Otomotiv yan sanayi otomotiv sektörüne direkt olarak parça imal eden sektördür. Her türlü otomobil parçası, ekipmanı, lastikler, jantlar bu sektör tarafından üretilir. Türkiye'nin ihracat oranı yüksek sektörlerinden biridir.

Otomotiv Yan Sanayi Şirketleri

Şirket KoduPiyasa DeğeriF/KPD/DDFD/FAVÖK
BALAT154,506,51014.98
BFREN2,659,250,00070.1325.6159.82
BRISA10,892,672,4388.164.967.02
DITAS586,040,00026.098.0314.64
DOKTA4,892,400,00017.094.3422.99
EGEEN6,901,650,0009.536.3513.59
FMIZP1,746,051,41722.2832.4731.98
GOODY2,551,500,0006.711.823.8
JANTS6,225,684,75012.945.514.91
KATMR835,200,0001.39.62
PARSN2,524,646,88010.821.7713.03