Tekstil, Giyim ve Deri Sektörü

Tekstil sektörü elyaftan ipliğe ve kumaşa sonrasında da kumaştan hazır giyim ürünlerine uzanan üretim faaliyetlerini yürütür. Elde edilen giyim ürünlerinin satışı, pazarlanması da sektör tarafından yapılır. Deri sektörü de derinin fiziksel ve kimyasal işlemler sonrasında eşyaya dönüştürülmesini gerçekleştirir.

Tekstil, Giyim ve Deri Şirketleri

Şirket KoduPiyasa DeğeriF/KPD/DDFD/FAVÖK
DERHL289,446,3755.982.3418.92
ARSAN760,552,0102.890.8715.25
ATEKS924,840,0006.651.1420.75
BAYRK139,725,62542.282.3711.14
BOSSA3,478,200,0007.854.288.88
BRKO187,200,00016.772.2422.07
BRMEN37,709,832-13.5
DAGHL267,840,00034.555.32289.64
DAGI428,670,0001.3148.1
DERIM322,920,00043.23.055.28
DESA592,632,5078.752.614.93
DIRIT25,666,5007.911.4212.87
YUNSA889,380,00010.165.956.24
HATEK403,200,0007.380.965.71
KRTEK634,265,9995.622.415.59
LUKSK571,500,00013.643.111.64
MAVI5,020,322,7007.633.773.5
MEGAP269,949,04513.891.057.34
MNDRS947,500,0000.845.29
ROYAL186,000,0001.38
RODRG139,574,5006.39
SKTAS432,178,00015.830.983.31
SNPAM949,000,00010.123.7214.36
VAKKO2,273,600,0007.383.764.61
ENSRI548,595,00017.083.0711.52
SUWEN1,066,800,00022.3917.239.24
SUNTK3,164,904,00010.95.197.29
RUBNS1,024,375,0009.382.197.79