Turizm Sektörü

Turizm sektörü dinlenme, eğlenme, gezme, tanıma amacıyla yapılan gezi ve ziyaretler dolayısıyla oluşan talebi karşılayan ve turistlere hizmet amacıyla yürütülen ekonomik çalışmaları üstlenen sektördür. Ana amacı uluslararası turistleri ülkeye çekmektir.

Turizm Şirketleri

Şirket KoduPiyasa DeğeriF/KPD/DDFD/FAVÖK
GRSEL763,980,0009.331.527.71
AYCES1,463,750,000141.562.7467.88
KSTUR869,715,67152.8113.59150.51
MAALT1,229,964,52826.827.511004.34
MARTI954,000,00012.92-3.234690.88
MERIT867,306,000396.320.94318.87
METUR217,620,0008.5249.54
GZNMI1,240,000,00071.387.32169.15
PKENT3,292,047,36088.3930.46124.71
TUREX1,213,920,00023.843.2512.42
TEKTU465,000,0006.690.3661.08
ULAS70,816,2682.511.18
UTPYA271,250,0005.410.839.58