İmalat Sektörü

İmalat bir yarı mamulün ya da bir hammaddenin işlenerek bir sanayi ürününe ya da ara mala dönüştürülmesi faaliyetidir. Bu süreçte makineler ve insan gücü ayrı ayrı ya da birlikte kullanılabilir. İmalat sektörü ağır ve hafif sanayi olarak ikiye ayrılır.

İmalat Şirketleri

Şirket KoduPiyasa DeğeriF/KPD/DDFD/FAVÖK
ADEL549,990,0004.449.05
AKSA18,324,250,00011.045.348.1
ALCAR3,143,880,00022.95.3821.75
ALKIM3,057,000,0009.613.897.39
DERHL289,446,3755.982.3418.92
ARCLK47,909,129,73515.272.338.84
KLKIM2,527,700,0009.723.5310.06
ASELS49,886,400,0006.571.839.61
AYES311,083,7408.673.554.46
AYGAZ10,998,000,00012.464.2916.2
BALAT154,506,51014.98
BAYRK139,725,62542.282.3711.14
BFREN2,671,750,00070.4525.7360.1
BNTAS432,956,2505.341.375.55
BOSSA3,478,200,0007.854.288.88
BRISA10,880,467,7638.154.967.01
BRKO187,200,00016.772.2422.07
BRMEN37,709,832-13.5
BRSAN5,230,575,00040.350.719.75
BURCE203,523,84030.132.6812.38
BURVA134,315,444847.621.01110.49
CELHA411,680,00011.675.786.15
CEMAS885,920,0002.60.7411.94
CEMTS2,425,435,8344.022.064.06
CUSAN683,287,5005.622.24.31
DMSAS386,000,0009.431.98.98
DOGUB151,320,000192.174.87
DOKTA4,863,240,00016.994.3122.9
YKSLN943,750,0006.422.965.17
EMKEL194,250,00030.241.435.39
EPLAS440,479,2485.098.45
ERBOS1,987,000,0006.962.476.89
EREGL92,820,000,0005.011.153.06
FMIZP1,748,906,77522.3132.5232.04
FORMT452,640,000373.951.9722.25
FROTO91,306,782,0009.3311.019.53
GEDZA502,951,6807.252.948.59
GENTS980,000,0007.332.256.75
GEREL376,800,000135.22.6424.79
GUBRF23,814,200,00024.416.717.63
HEKTS26,384,800,00057.0416.3535.77
IHEVA336,480,0003.370.665.88
ISDMR65,076,000,0008.061.754.05
IZFAS88,762,50016.142.385.16
IZMDC3,255,000,0003.454.34
JANTS6,252,158,25012.995.5314.97
KAPLM919,200,00013.817.29.63
KARSN5,913,000,00097.676.2923.5
KARTN5,250,000,0008.494.467.32
KATMR841,725,0001.319.66
KLMSN789,624,0001.336.7
KORDS9,671,985,6599.181.578.39
KRDMA9,655,800,0002.140.880.81
KRDMB9,655,800,0002.140.880.81
KRDMD12,186,600,0002.691.121.26
MRSHL1,916,000,000132.2749.02
ORMA782,272,0001.167.14
POLTK2,294,250,000177.5927.49124.93
PRKAB5,188,603,629140.9611.6931.63
SAFKR260,497,50010.861.798.2
SASA89,644,800,00030.713.8921.27
SAYAS841,510,00010.36.369.58
SILVR1,199,700,000304.2322.5114.27
SUMAS384,356,7008.624.365.9
TOASO31,000,000,0008.178.485.35
TUCLK417,000,0004.91.558.28
ULUSE14,904,000,00047.08526.28
ARZUM485,082,6008.342.316.25
RNPOL397,200,00025.262.2511.51
PNLSN1,032,750,00010.852.947.19
MAKIM0.00
KCAER6,187,750,00025.024.918.84