Kimya ve Plastik Sektörü

Kimya ve plastik sektörü pek çok sektöre ara mal ve hammadde tedariği yapmaktadır. Tarım ilaçları, gübreler, sentetik malzemeler, temizlik ürünleri, kozmetik ürünler, boya, plastik hammaddeleri, petro-kimya ürünleri bu sektör tarafından üretilir.

Kimya ve Plastik Şirketleri

Şirket KoduPiyasa DeğeriF/KPD/DDFD/FAVÖK
ACSEL476,472,3489.864.4912.95
ISKPL970,908,20013.632.4310.92
AKSA18,113,812,50010.925.288.01
ALKIM3,057,000,0009.613.897.39
KLKIM2,573,700,0009.93.610.28
AYGAZ10,974,000,00012.444.2816.17
BAGFS1,964,250,0006.432.462.94
BRISA10,788,932,7008.084.916.96
DYOBY1,197,000,00019.061.654.12
EGGUB1,966,000,00016.294.496.63
EGPRO2,729,052,7247.452.224.85
EKIZ55,799,6654.381.52
EPLAS439,644,4805.088.43
GOODY2,554,200,0006.711.823.8
GUBRF23,897,700,00024.496.747.66
HEKTS26,797,600,00057.9316.6136.27
IZFAS89,943,75016.362.415.2
KORDS9,559,158,7959.071.558.32
MEGAP267,476,98413.761.047.3
MRSHL1,936,000,000133.6549.44
OZRDN319,200,00013.787.537.74
PETKM20,959,488,0003.321.454.67
POLHO3,428,420,0009.211.588.36
SANFM197,635,7965.983.078.34
SASA89,376,000,00030.6113.8421.21
SEKUR188,836,0001.095.96
SEYKM272,650,0008.563.1612.33
SISE64,143,702,3335.651.497.31
SODSN322,500,00014.57.2315.64
TMPOL246,361,5008.733.398.03
TRCAS1,891,440,0002.611.69
TUPRS61,377,745,92012.343.924.54
MERCN939,163,3346.242.347.21
UZERB280,480,00050.6532.697377.1
CASA563,500,00015.822.638.61
ISSEN4,161,929,51418.515.3513.59
RNPOL397,800,00025.32.2511.52
DNISI330,562,5008.741.8513.47
KMPUR4,149,717,0009.115.6112.95