Bilişim ve Yazılım Sektörü

Bilişim ve yazılım sektörü bilgisayarlar, bilgisayar ağları, yazılım, donanım, web tasarımı, yarı iletken gibi ürün ve hizmetler üzerine çalışır. Yazılım sektörü firmaları daha çok hizmet sağlayıcılığı yaparken bilişim sektöründe donanım ürünlerinin ticareti de yapılmaktadır.

Bilişim ve Yazılım Şirketleri

Şirket KoduPiyasa DeğeriF/KPD/DDFD/FAVÖK
ARDYZ882,300,0005.732.555.04
ARENA1,288,000,00013.871.5116.36
ARMDA3,297,600,0004.7825.76
ATATP2,100,000,00025.566.5142.46
VBTYZ607,880,00014.494.0317.66
DESPC232,070,0005.071.567.31
DGATE311,700,00010.091.87.72
ESCOM924,353,9299.174.77
FONET496,000,00012.983.5311.32
KONTR5,716,987,50036.6217.3245.63
MTRKS1,613,360,00049.9728.337.82
INDES1,744,960,0003.861.762.01
PENTA17,651,378,80016.650.42
KAREL2,512,000,00020.693.938.46
KFEIN449,905,00012.232.376.84
KRONT499,683,32514.176.325.83
LINK352,000,00012.584.7924.4
LOGO3,918,000,00012.954.5910.73
NETAS1,052,107,056-83.82
PAPIL473,343,75020.163.92
PKART364,000,00014.473.858.65
SMART172,376,12532.082.367.5
EDATA574,200,0009.163.1215.7
MIATK1,146,840,00016.54.2214.48
MOBTL1,763,000,0002.660.9513.2
PCILT593,550,00015.983.7911.95
YEOTK1,507,200,000327.322.39
HTTBT1,815,600,00060.522.8522.6